1. Vzájomný rešpekt očkovaných a nezaočkovaných.

Rešpektujeme všetkých, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú vakcinovať. Rovnaký rešpekt požadujeme k ľuďom, ktorí dnes vakcíne na COVID-19 nedôverujú. Nikoho  nemožno do vakcinácie nútiť a nikoho kto v tejto chvíli vakcíne nedôveruje nemožno označiť z tohto dôvodu za dezoláta, antivaxera, nezodpovedného hlupáka, tupela, opicu. K ľuďom, ktorí v tejto chvíli nedôverujú vakcíne na COVID-19 sa musí pristupovať s rešpektom a úctou.

2. Vrátenie existencie ľuďom, ktorí v dôsledku vládnych protipandemických opatrení utrpeli.

Dnes vplyvom protipandemických opatrení existenčne utrpelo mnoho ľudí a nie je to ich zodpovednosť. Je to zodpovednosť tých, ktorí tieto opatrenia od nich požadovali a nepomohli im a tým ich dostali na hranicu vlastnej existencie (napr. osobní prepravcovia, pracovníci cestovného ruchu, gastro sektor, kultúra a ďalší).

3. Sprístupnenie liečby COVID-19 na platforme FLCCC.

Podľa nášho poznania sa jedná o najúčinnejšiu dostupnú liečbu, a preto je potrebné, aby k nej mal prístup každý kto o ňu prejaví záujem. Platí rovnako pre lekárov aj pacientov.

4. Bezplatný prístup k meraniu hodnoty vitamínu D v krvi (krvné sérum).

Je vysoko opodstatnené, aby každý kto má záujem poznať svoju hladinu vitamínu D v sére, mal možnosť ju poznať v rámci zdravotného poistenia.

5. Komunikácia vakcinácie len v zmysle racionálnych argumentov.

Nie je možné, aby motivácia k očkovaniu bola výhra v lotérii, nie je možné, aby mohol každý jeden občan nahovoriť na očkovanie iného občana za finančnú odmenu, nie je možné, aby ministerstvo zdravotníctva uvádzalo neracionálne argumenty (napríklad porovnanie štatistík úmrtí v súvislosti s vakcínou so štatistikou úmrtí na COVID-19 počas pandémie – tieto dve štatistiky nijako nesúvisia a dávať ich do súvisu ako to dnes ministerstvo zdravotníctva uvádza je iracionalita), nie je možné, aby vakcináciu propagovali ľudia, ktorí problematiku tejto vakcinácie dlhodobo neštudujú a ktorí nemajú odbornú kompetenciu sa k tejto téme vyjadrovať (novinári, politici, celebrity, ekonómovia ….).

6. STOP povinnému očkovaniu.

Okamžité zastavenie procesov, ktoré smerujú dnes k povinnému očkovaniu. Nie je akceptovateľné, aby vláda, ktorá má 4 ročný vymedzený mandát vykonala násilné očkovanie,  z ktorého nebude cesty späť. Povinné očkovanie nariadené človeku, ktorý vakcíne nedôveruje je znásilnenie.

7. STOP diskriminácii nezaočkovaných.

Zaočkovaní to nevnímajú, pretože sýty hladnému neverí, ale naozaj sú dnes nezaočkovaní ľudia diskriminovaní, šikanovaní a pokúšajú sa ich vyslovene znásilniť. Toto musíme okamžite zastaviť.

8. Racionálne prehodnotenie proti pandemických opatrení.

Napríklad opodstatnenosť nosenia prekrytia dýchacích ciest. Obšírnejšie vysvetlenie nájdete v sekcii často kladené otázky.

9 . Odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií.

Pri všetkej úcte považujeme za choré, aby post ministra financií zastával človek, ktorý verejne od roku 2014 sám o sebe tvrdí, že nedokáže zodpovedne narábať s väčším množstvom peňazí. Tento človek od chvíle kedy to začal tvrdiť a tvrdil to až do volieb v roku 2020 je dnes ministrom financií.  To, že Igor Matovič je dnes napriek tomu, čo sám o sebe konzistentne tvrdil od roku 2014 až do parlamentných volieb ministrom financií je, akoby sme hazardného hráča spravili šéfom celej sieti kasín. Netvrdíme, že človek, ktorý v niektorom životnom momente tvrdí ,že nedokáže zodpovedne narábať s väčším množstvom peňazí by sa to už nikdy po zbytok života nebol schopný naučiť, ale rozhodne som proti tomu, aby sa to učil na štátnom rozpočte Slovenskej republiky.

10. Aktívne vyhľadávanie spojencov v Európe


Áno je to úzko profilový program. Nie je snahou vyriešiť všetko naraz. Vyriešme najprv to, čo je akútne čo znamená najskôr treba uhasiť miesta kde to najviac horí. Čím viacej tém by sme chceli riešiť tým pomalšie by sme reálne riešili to, čo je najpodstatnejšie. Ak sa nám podaria vyriešiť akútne problémy a bude chuť a energia pokračovať, môžeme.